WP_20140428_033 Arlanga 1

Polikarbonāta virsgaismas ne vien nodrošina vienmērīgu dabisko apgaismojumu telpā, bet arī ļauj ierīkot izplūdes ventilāciju un dūmu novadīšanu, tādējādi paaugstinot ēkas drošību ārkārtas situācijās. Turklāt lentveida gaismas konstrukcijas piešķir ēkai īpašu estētisku vērtību, radot viegluma un plašuma izjūtu. Mūsdienās iespējams novērot visdažādāko formu virsgaismas, kas iestrādātas ēku arhitektūrā.

Arkveida virsgaismas

Arkveida konstrukcijās izmanto PVC, bitumena pārklājumu un metāla pārklājumu jumtiem. Visbiežāk kontrukcijas tiek uzstādītas gar jumta kori, simetriski uz abām nogāzes malām.

Sendvičtipa paneļu tipa jumtiem to specifiskuma dēļ iesakām virsgaismu izvietot tikai jumta korē. KERAPLAST kompānija piedāvā arkveida kontrukcijas ar platumu no 1 līdz 6 metriem. Ir iespējams izgatavot arī platākas kontrukcijas, bet tad nepieciešami papildus nesošie elementi. Šo konstrukciju garums nav ierobežots. Tās parasti izgatavo no 10, 16 vai 20 mm bieza polikarbonāta, bet ir pieejamas arī 25 un 32mm polikarbonāta konstrukcijas, tās var būt caurspīdīgas vai matētas.

Arkveida konstrukcijas pamatne tiek izgatavota no tērauda vai cinkota skārda ar standarta augstumu 500mm. Pēc klienta pieprasījuma pamatnes augstums var būt savādāks, kā arī ir iespējams pamatni no iekšpuses nokrāsot jebkurā tonī pēc RAL kataloga.

Kontrukcijās ir iespējams iebūvēt ventilācijas vai dūmu novadīšanas segmentus,
kas darbojas no 220V, 24V vai pneimopievada CO2.

Piramīdveida virsgaisma

Piramīdveida virsgaismas tiek parasti izmantotas arhitektūras apsvēŗumu dēļ.

Dēļ sniega slodzēm ieteicams izmatot 25 un 32 mm biezu polikarbonātu.

Šada veida konstrukcijām piemīt visas iepriekšaprakstītās akrveida kontrukcijas īpašības.

Plakanās virsgaismas

Plakanā tipa matētās virsgaismas parasti izmanto rūpniecības objektos un veikalos kur nav vēlami tiešie saules stari. Loksnes izmērs ir 1150mm līdz 1200mm, atkarībā no modeļa.

Plāksnes montējas uz karkasa kurš tiek uzstādīts jumta slīpumā. Pieejamie polikarbonāta lokšņu biezumi ir 16, 20, 25 un 32 mm

Ko darīt tālāk? Uzdod jautājumu vai veic dūmu lūku pasūtījumu, iepazīsti visus Keraplast modernos produktus un pakalpojumus vai dodies uz sākumlapu un uzzini, kādus ievērojamākos objektus Latvijā esam apkalpojuši.