DŪMU NOVADĪŠANAS LŪKAS

Šajā nozarē esam vienīgais, lūku ražotājam piederošais uzņēmums Latvijā, nevis kāda ražotāja dīleris. Līdz ar to mums ir iespēja Jūs nodrošināt ar visātrākajiem piegādes termiņiem un nekavējoties risināt problemātiskas situācijas.

Keraplast dūmu novadīšanas lūkas ir plaši pazīstamas visā pasaulē gan būvnieku, gan projektētāju, gan ugunsdrošības speciālistu aprindās. Somu kvalitāte un piemērotība vietējiem klimatiskajiem apstākļiem nodrošina vislabākās siltumnoturības īpašības.

Pie mums Jūs var izmantot jebkuru produktu no KERA Group deviņām ražotnēm. Katras ražotnes izstrādājumi atšķiras ar savu tehnisko specifiku, tādēļ mums ir iespēja pielāgoties turpat jebkurai klienta vēlmei. Pārsvarā Latvijā tiek piedāvāta Igaunijas, Lietuvas, Polijas un Somijas produkcija. Latvijas būvniecības uzņēmumi, kas veic darbus Zviedrijā vai Norvēģijā var izvēlēties attiecīgās valsts produkciju izvairoties no Loģistikas izmaksām.

Ražojam, pārdodam un uzstādam, veicam kontroles pārbaudi un nodrošinam ikgadējās apkopes.

Dūmu novadīšanas lūku piegāde. Atkarībā no lūkas tipa piegādes laiks var svārstīties no trim dienām līdz četrām – sešām nedēļām.

Jaunākais dūmu novadīšanas lūku katalogs: latviešu valodā un krievu valodā.

Dūmu novadīšanas lūku galvenais mērķis ir potenciālā ugunsgrēka gadījumā atbrīvot izejas un evakuācijas ceļus no dūmiem.

Dūmu novadīšanas lūkas var būt gan caurspīdīgas, gan pilnībā necaurspīdīgas – atkarībā no konkrētā objekta prasībām vai klientu vēlmēm. Caurspīdīgas dūmu lūkas lieliski apgādā telpas ar dienasgaismu, tādējādi nodrošinot gan darbinieku labsajūtu, gan ļaujot ietaupīt par apgaismojumu gaišajā diennakts laikā.

Mūsu darbinieki pastāvīgi piedalās ikgadējos Keraplast OY rīkotajos semināros Somijā, tādā veidā paplašinot savas zināšanas dūmu novadīšanas jomā, un var salīdzināt savu pieredzi ar citu valstu pārstāvju pieredzi pat visdetalizētākajos jautājumos.

Katrā valstī attiecībā uz dūmu novadīšanu ir spēkā savas instrukcijas un noteikumi. Keraplast ir pārbaudījis savus produktus šādos institūtos:

  • VTT, Ugunsdzēsības tehnikas laboratorija, Helsinki
  • TTKK, Ventilācijas tehnikas laboratorija, Tampere
  • VNIIPO, Viskrievijas Ugunsdzēsības institūts, Sanktpēterburgas filiāle
  • PAVUS, Čehijas Republikas Ugunsdzēsības pētniecības institūts

Praksē, veidojot dūmu novadīšanas sistēmu, ir jākonsultējas ar vietējiem ugunsdrošības uzraudzības dienestiem.

Dūmu novadīšanas iekārtas

Nekustamā īpašuma objektu dūmu novadīšanas iekārtas sastāv no:

  1. dūmu novadīšanas lūkām
  2. vadības pults, trauksmes un ventilācijas pogām
  3. dokumentācijas, kurā ietilpst iekārtas darba shēma, uzstādīšanas un apkopes instrukcijas

Ar dūmu novadīšanas sistēmu saistītos elektromontāžas darbus parasti veic pasūtītāja izvēlēts elektromontāžas uzņēmums. Pēc pasūtītāja pieprasījuma šos darbus veic arī SIA Keraplast, tādējādi nodrošinot dūmu novadīšanas sistēmas pilnīgu izveidi, uzņemoties atbildību un garantijas par sistēmu kopumā.

Dūmu novadīšanas iekārtu regulas

Eiropas standartprojekts PrEN12101 (Smoke and Heat Control Systems) ir dokuments, kas nosaka attīstības virzienu šajā sfērā. Atsauces uz šo dokumentu ir pieejamas arī, piemēram, apdrošināšanas kompāniju instrukcijās.

Augstāk minētā projekta daļa Nr. 2 (Specification for Natural Smoke and Heat Exhaust Ventilators) attiecībā par dūmu novadīšanas iekārtām nosaka:

  1. lūku aerodinamiskā efektivitāte (izplūde sānu vēja gadījumā) ir jāpārbauda vēja tunelī,
  2. lai pārbaudītu lūkas, kas tiek izmantotas arī ventilācijai (ar elektromotoru), ir jāveic 10 000 atvēršanas ciklu.

Ko darīt tālāk? Uzdod jautājumu vai veic dūmu lūku pasūtījumu, iepazīsti visus Keraplast modernos produktus un pakalpojumus vai dodies uz sākumlapu un uzzini, kādus ievērojamākos objektus Latvijā esam apkalpojuši.

Apskati FOTO galeriju.